top of page
Search
  • Writer's pictureViesturs

Kur paēst? Las Palmas de Gran Canaria

Updated: Jun 5, 2019

Ātrs apskats, kur mūsuprāt var interesanti paēst Las Palmas.
Bieži vien mūsu airBnb viesi mums jautā par ieteikumiem, ko varētu apskatīt, kur var izklaidēties vai labi un garšīgi paēst Las palmas.

Skaidra lieta, ka nezinam visus pilsētas restorānus, diskotēkas un muzejus, taču gadu gaitā esam uzkrājuši zināmu informācijas apjomu, ar ko neskopojamies padalīties.

Ir jāpiekrīt, ka ar tukšu vēderu un piktu noskaņojumu, neviena izklaide neliksies pietiekami interesanta, tādēļ šeit apskatam ēstuves. Saukšu šīs vietas par ēstuvēm, jo Las Palmas, kā jau visās Kanāriju Salās, gandrīz jebkura vieta, kurā var paēst vai iedzert, saucas Restaurante vai Bar. Bieži vien atšķirības ir tik, cik nosaukumā:

Šis ir tīri mūsu subjektīvis redzējums un mums tīkamākās vietas, tādēļ nekāda gadījumā nepretendējam uz apskatu, kas varētu apmierināt izsmalcinātās gaumes un prasību cilvēkus vai ietilptu kādos nopietnos vērtējumos vai veidotu kādu TOP 5 utt...

Te nu būs mūsu top vietas, kur var paēst iekš Las Palmas:
Jūras veltes:


Ja esi uz “Tu” ar jūras veltēm, noteikti izmēģini ēstuvi “Amigo Camilo” kas ir vienkāršs restorāniņš, uzbūvēts uz klints malas, Las Canteras pludmales ziemeļu daļā. Viss šeit ir pavisam vienkārši un nepiespiesti, var sēdēt gan iekšā, gan ārpusē zem nojumes - kur mūsuprāt ir visjaukāk.

Apkalpotāji ar jums daudz neauklēsies, taču veikli uzklās galdu un tikpat veikli to novāks pēc jums, lai atbrīvotu vietu nākamajiem viesiem. Tā ir lieta, kas man personīgi patīk Las Palmas. Nav uzspēlētas pieklājības un stīvas laipnības. “Ēst gribi? Prasi!”

Ejot vakariņot ir jāzin, ka ēstuve atveras 20:00 un vajadzētu būt tur tieši laikā vai kaut vai kadas 5 minūtes pēc, jo parasti ap atvēršanas laiku jau ir izveidojusies rinda un ja būsiet atnākuši vēlāk, pastāv iespējamība, ka liela daļa no ēdamajām okeāna radībām jau būs beigušās vai arī vietu nebūs. Svaigās jūras veltes uz vakariņu vai pusdienu cēlienu piegādā limitētā daudzumā, tādēļ vari būt drošs, ka zivtele vai astoņkājis būs svaigi!

Ja ir vēlme atbrīvoties no traucējošiem, pārmērīgiem naudas līdzekļiem vai ir svarīgi pabūt smalkākās telpās, var ieturēt maltīti blakus esošajā ēstuvē “La Marinera” bet par tošoreiz nē.


“Amigo Camilo” Adrese: Calle Caleta, 1, 35009 Las Palmas de Gran Canaria, Las Palmas


La Pizza:


“La Pizza Arlequin” Kam gan nepatīk pica! Vēl jo vairāk, ja šai picai ir 55 gadus sena vēsture. Vēsture, kas ir ierakstīta katrā picērijas stūrī un ir sajūtama gaisā kas smaržo pēc dabīgās malkas krāsns. Krāsns, kas atrodas picērijas vidū. Šī ir vecākā picērija Las Palmas. Atvērta, kopš 1966 gada. Ja godīgi, manuprāt arī remonts pēc atklāšanas šeit nav taisīts, taču tas nav svarīgi, jo piedod šai vietai burvību.

Nekad un nekur, neesam ēduši garšīgāku picu! Tā ir tieši tik perfekta, cik vien tā var būt! Gan mīkla, garšvielas un pārējās sastāvdaļas ir tieši tik ideālās proporcijās, lai nebūtu par daudz vai par maz.

Vispār Las Palmas mudž no picērijām. Katrs sevi cienošs itālis pārvācoties uz dzīvi šeit - vai tas būtu labākas dzīves, zemāku nodokļu vai zaļākas zāles meklējumos - atver picēriju. Tiešām nevienā neesam baudījuši Tāādu picu, kā “Arlequin” Un kas ir pats labākais, ka cena tai ir gandrīz tieši tāda pati, kā jebkurai citai, internetā pasūtāmai vai ātrajās ieskrietuvēs nopērkamajai.


“La Pizza” Adrese: Calle Tomás Miller, 64, 35007 Palmas de Gran Canaria, Las Palmas

·

Kanāriju Salu Virtuve:


Klasiska Kanāriešu stila virtuve. Jā, tā atšķiras no Spāņu tipiskās. Ir protams uz viena viļņa, taču savādāka.

Papas Arrugadas, Pulpo a la Gallega, Pimientos de Padrón, Ensalada Rusa un daudz kas cits tipiski tipsisks mazā ģimenes ēstuvītē, pašā Las Canteras viducī. Principā kanāriešu virtuvi var noprovēt teju vai katra stūra, taču šeit esam atraduši mums šķietami vislabāko un kvalitatīvāko ēdienu. Las Palmas ir arodamas daudzas vietas ar interesantāku interjeru un plašākām telpām, taču šeit mērcīti (mojo rojo) pie papām jums taisīs pati namamāte un to pasniegs dēls.


“Taberna Don Manué” Adrese: Calle Luis Morote, 15, 35007 Las Palmas de Gran Canaria, Las Palmas
SUSHI:


· Japāņu SUSHI bufete (Nesajaukt ar tik populārajām Ķīniešu bufetēm)

Gribi izmērīt sava kuņģa tilpumu? Uzskati, ka vari apēst zirgu un uzkost ar vali? Ja garšo sushi šī ir īstā vieta. Par aptuveni 12 EUR + dzērieni vari pasūtīt no kartes ko vien vēlies un cik reizes vien vēlies (kamēr nesāk mocīt sirdsapziņa) Neskatoties uz salīdzinoši zemo cenu, sushi ir pietiekami labā kvalitātē un to ir pietiekami liela izvēle. Noteikti izsalcis no šejienes neaiziesi! Šī ir viena no “Samurai” restorānu tīkla ēstuvēm. Katrs restorāns ir ar citu cenu, ēdienu un uzvešanās politiku.


“Restaurante Samurai 2” Adrese: Calle Bernardo de la Torre, 108, 35007 Las Palmas de Gran Canaria, Las PalmasIedzert kafiju:


¨Café Regina¨ Ir mūsuprāt (un ne tikai mūsuprāt) labākā vieta, kur var nobaudīt īstu Kolumbijas kafiju.

Kanāriju salas iedzīvotājiem ir mums šķietami savāda gaume uz kafiju. Nezinu īsti kādēļ, taču šeit nopērkamajai, vietējā ražojuma kafijai ir kāda savdabīga piegarša, ko vietējie uzskata par ''īstas" kafijas garšu. Pagaidām vēl atļaujos to apšaubīt, neskatoties uz to, ka esmu jau pieradis pie tās. Vidēji kafijas tasīte Las palmas maksā ap 1,20 EUR (pa lēto) tādēļ neņemos daudz žēloties par tās kvalitāti.

Café Regina ir iespēja nobaudīt īstu, autentisku Kolumbijas kafiju par tiešām pieņemamu cenu. Kafijai vislabāk piederēsies saldā "tarta de limón y merenge" kūciņa ar kultu olas baltumu un citrona skaidiņām. Šeit var arī gruntīgāk paēst - un pat tīri garšīgi, taču tā nav lieta, kādēļ gribu šo vietu pieminēt.


¨Café Regina¨ Adrese: Av. José Mesa y López, 43, 35010 Las Palmas de Gran Canaria, Las Palmas

https://caferegina.es/#kanarijas #kanarijusalas

49 views0 comments
bottom of page